• Trafik Kazası Danışma
  • Trafik Kazası Danışma

Trafik Kazası Tazminatı Nasıl Alınır

Trafik Kazası Tazminatı Nasıl Alınır ve Süreçleri Nelerdir

Trafik Kazası Tazminatın alınması için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi ve nihayetinde büyük ihtimalle bir de dava açılması gerekecektir. Trafik Kazası tazminatı alma işlemleri savcılıkta, hastanelerde, sigorta şirketlerinde ve mahkemelerde yapılması gereken teferruatlı ve uzmanlık gerektiren işlemlerdir. Yaralanma halinde maluliyetin tespiti gerekecektir. Sigorta şirketine gerekli evrakı temin ederek başvurmanız halinde ödeme yapılması gerekir ise de sigorta şirketleri bu ödemeleri ya hiç yapmamakta ya eksik yapmakta ve çoğu zaman da çok uzun zaman sonra yapmaktadır. Trafik Kazası Tazminatı almak için iyi bir avukat ve trafik kazası tazminatı almış bir kişiden bilgi alabilirsiniz trafik kazası tazminatı almaya hak kazandığınızda Trafik Kazası Tazminatınız hesaplanır ve tarafınıza ödeme yapılır.

Trafik Kazası Tazminatınızı Aldınız Mı

Trafik kazasında yaralananlar ve yakınları ölenler için vatandaşlar tarafından ödenen primlerden oluşan tabir caizse bir tazminat havuzundan tazminatınızı almanız mümkündür. Aksi halde bu tazminat sigorta şirketlerine kalmaktadır. Sigorta şirketleri kazalardan isteseler kolayca haberdar olabilecekleri halde ve hatta illa ki kazalardan haberdar oldukları halde mağdurları aramaz, onlara haklarını hatırlatmaz, davet etmez.

Hatta sigortadan daha önce tazminat aldıysanız bile eksik kalan tazminat hakkınız olma ihtimali yüksektir ve yine tazminat alabilirsiniz. Eğer daha önce siz yada bir yakınınız trafik kazası geçirdiyseniz tazminat hakkınız olabilir trafik kazası tazminatı alabilirsiniz.