• Trafik Kazası Danışma
  • Trafik Kazası Danışma

Hakkari

HAKKÂRİ TRAFİK KAZASI AVUKATI

UYARI:

Trafik kazası mağduru iseniz ' uzlaşma ' denilen bir görüşme için savcılık ya da mahkemece çağrıldığınızda uzlaşmayı kabul ederseniz sigorta şirketinden alabileceğiniz büyük tazminat bedellerini kaybedebilirsiniz. Bunun gibi bir para alıp haklarımdan feragat ettim dava açmayacağım gibi bir yazı verirseniz yine aynı tehlike vardır.

Diğer tüm illerimizde bulunduğu gibi Hakkari ilimizde de Trafik kazası avukatları az da olsa bulunmaktadır. Hakkari trafik kazası avukatı ya da davanın daha çabuk sonuçlanması için İstanbul trafik kazası avukatı bulmanız gerekir. Çünkü bu davalar İstanbul' da daha çabuk sonuçlanabilmektedir. Kaza sonucunda oluşan hasarın ve mağduriyetin boyutuna göre haklar doğmaktadır bu hakları trafik kazalarına bakan avukatlar ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Kazaya neden olan araç, kaza yapan araç, ölü ve yaralı durumları önemli etkenlerdir.

Trafik kazası tazminat talebinde bulunma durumlarında birkaç değişiklik vardır. trafik kazalarıyla ilgilenen avukatlar Kaza sonucunda herhangi bir ölüm olayı olmuş ise kazanın durumuna ve yapılış açısına bakılmaksızın ölen kişilerin yakınları tazminat isteyebilir. Ancak kaza sonucunda ölüm hadisesi olmaz ise kazaya neden olan taraf tespit edilir ve tazminat ödemeye mahkûm olur. Trafik kazası, maddi manevi tazminat haklarının doğmasına neden olabilir. Hakkari Trafik kazası danışmanlık için bizi arayabilirsiniz. Avukatların tek başına sahip oldukları işlem ve haklar saklı kalmak üzere tüm sorularınız doğru bilgilendirme ile yanıtlanmaktadır trafik kaza danışmanı ile yaptığınız görüşmede sorduğunuz sorular yanıtlanır sizden herhangi bir ücret talep edilmez trafik kazası tazminatı ile ilgili tüm sorularınızı telefon ile veya mail yoluyla irtibata geçerek sorabilirsiniz.

Hakkari trafik kazası mağdurları açısından önemli tazminatlar vardır. Vefat eden kişinin defin ve cenaze işlemleri ile hastane masrafları, mağdur olan aile tarafından istenebilir. Ayrıca Hakkari sigorta avukatı tarafından başvurulması durumunda sigorta tarafından araçta meydana gelen hasar karşılanabilir. Bilinmelidir ki trafiğe çıkan bütün araçların trafik sigortası yaptırması zorunludur. Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortasını yaptırmayan kişilerin tespit edilmesi durumunda idari para cezası uygulanmaktadır. Kazaya neden olan aracın sigortasız olması durumunda karşı tarafa herhangi bir ödeme yapılmaz. Bunun yerine güvence hesabı olarak bilinen fona dava açılması gerekmektedir. Bu yol ile tazminat tahsilinde bulunulabilir. Bunun dışında kazaya neden olan aracın belli olmaması ya da bulunamaması durumunda mağdur olan araç sahibi yine bu fona başvurabilir. Trafik Kazası Tazminatı Almak Ne Kadar Sürer  bu konu avukatınız tarafından sizlere bilgisi verilecektir.

Hakkari Trafik Kazası Tazminat Avukat

Haberler